Duyurular

 

 
Kosova Eğitim Fiyatları

Kosova Eğitim Fiyatları

Kosova Eğitim Fiyatları

Kosova’da Türk nüfusu oldukça yoğundur. Bundan dolayı yurtdışında eğitim görmek isterseniz, Kosova da bulunana üniversiteleri seçebilirsiniz. Yabancı dile vakıf değilseniz, eğitim kariyerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu üniversitelere kayıt olmak için herhangi bir taban puana gerek yoktur.

Lise mezunu olmanız yeterlidir. Ayrıca herhangi bir sınava girmeniz de gerekmemektedir.

Yurtdışında eğitim görmek maliyetli olarak düşünebilirsiniz ancak Kosova eğitim fiyatları , diğer ülkelere istinaden ekonomik ölçüdedir. Bu yönü ile avantajlı olup, bir çok öğrenci de Kosova da okumaktadır.

Öğrencilere ev sahipliği yapan Kosova hem eğitim için ideal bir yer hem de yaşama maliyetleri açısından ekonomik olması ile dikkat çekicidir.

Kosova üniversitelerinden mezun olduktan sonra alınan diploma Avrupa birliği üye ülkeler arasında da geçerlidir. Bu yönü ile kariyerinize Avrupa da devam edebilirsiniz. Hem yurtdışında okumanın getirdiği eğitici ve öğretici bilgiler sayesinde, Avrupa da çalışma fırsatı da büyük bir önem taşır.

Bunun için üniversite seçimin de yurtdışında okumayı seçebilirsiniz.

Kosova üniversitelerinde , eğitim dili İngilizce, Arnavutça, Sırpça, Hırvatça ve Boşnakça’dır. 

Kosova’nın resmi dili ise Arnavutça ve Sırpça dilidir. Kosova üniversitelerinde verilen eğitim , Avrupa standardına uygun olarak verilmektedir. Ayrıca ekonomik olarak da kolaylıkların olduğu Kosova’da eğitim ücretleri , ülkemize göre uygunluk taşımaktadır. Ülkemizde özel üniversitelerin ücretleri çok yüksekte olması nedeni ile maddi açıdan sıkıntı yaratmaktadır.

Kosova eğitim fiyatları uygun olması ve sınavsız kayıt yapması büyük bir fırsattır.Kosova’da eğitim süresi , 3 ile 4 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir. Tıp eğitimi almak isterseniz 6 yıl eğitim görmek zorundasınız.

Kosova eğitim fiyatları okuyacağınız bölüme ve eğitim diline göre değişiklik göstermektedir. Okuyacağınız eğitim diline göre fiyatlar , 500 Euro ve 1.500 Euro arasında olduğu görülmektedir.

Eğitim dilini İngilizce seçmek isterseniz ödeyeceğiniz tutar , 2.000 Euro ve 3.500 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Kosova’da yaşam masrafları da ekonomik olması ve yurt imkanlarının da ücretlerinin düşük olması, yurtdışında eğitim görmeyi tercih edilebilir bir hale getirmiştir.


     Hit : 2942


Kosova Eğitim Danışmanlığı - Kosova Üniversiteleri
İSTANBUL CAD. NO:21 KAT:2 DAİRE 2 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Tel: 0 212 570 00 34 ( Pbx ) GSM : 0546 570 0034
E-Mail : info@kosovaegitim.org - Web www.kosovaegitim.org
Makedonya Üniversiteleri Malta Dil Okulları