Duyurular

 

 
Kosova Eğitim Bölümleri

Kosova Eğitim Bölümleri

Kosova Eğitim Bölümleri,

Çoğu insanın hayali yurtdışında iyi bir eğitim kalitesi sunan üniversitede eğitim görmektedir. Ancak maddi şartlar ve yurtdışına çıkmanın zorlukları buna engel olmaktadır. Tüm bu zorlukları ortadan kaldıran ve yurtdışında üniversite de eğitim görmenizi sağlayan Kosova Üniversiteleri size kolaylıklar sağlamaktadır.

Kosova , Sırbistan Cumhuriyetine dahil olup, nüfusun %90 müslümanlar tarafından meydana gelmektedir. Sınır olarak Yugoslavya Federasyonu içerisinde yer almaktadır. Kosova’nın resmi dili , Arnavutça ve Sırpça’dır.

Ancak çoğu alanda Türkçe dili de kullanılmaktadır. Kosova üniversitelerinde okuyarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Kosova üniversiteleri , sınavsız başvuru alarak kayıt imkanı sunmaktadırlar. Yani Üniversiteye kayıt olmak için herhangi bir sınava girip , belirli bir puan almanıza gerek yoktur.

Lise mezunu olmanız yeterli olup, lise diploması ile istediğiniz bölüme kayıt yaptırabilirsiniz. Bu yönü ile çok avantajlı olup, sınav stresi yaşamadan, hayalini kurduğunuz bölümde okuyabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca yurtdışında okumanın keyfini de yaşayarak farklı bir kültüre de sahip olabilirsiniz. Kosova yaşam olarak da kolay bir ülkedir. Maddi ve manevi olarak rahat bir yaşam sürebilirsiniz. Çünkü çoğu yerde Türkler’in olması ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Bunun için kendinizi evinizde gibi hissedersiniz. Üniversitelerinde verilen eğitim kaliteli olup, nitelikli öğrenci yetiştirilmektedir.

Kosova eğitim bölümleri size gereken her türlü eğitim metotlarını uygulayarak , eğitiminizin kalite düzeyini yükseltmektedir.

Kosova’da isterseniz, Priştine üniversitesinde tıp okuyabilir, geleceğin doktoru olabilirsiniz.  Eğitim veren bölümler, Bilgisayar Mühendisliği, ve İşletme bölümlerinde verilmektedir.

Kosova üniversitelerinde öğretim ücretleri, diğer ülkelere göre düşük düzeyde olması ile de ayrı bir fırsat teşkil etmektedir. Ayrıca Kosova üniversitelerinden mezun olduğunuz zaman , Avrupa ülkelerinde de çalışma fırsatı bulabilmektesiniz.

Bu yönü ile  Kosova eğitim bölümleri size yurtdışının kapılarını açacak ve kaliteli eğitim sayesinde kariyerinize olumlu etki edecektir.


     Hit : 2799


Kosova Eğitim Danışmanlığı - Kosova Üniversiteleri
İSTANBUL CAD. NO:21 KAT:2 DAİRE 2 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Tel: 0 212 570 00 34 ( Pbx ) GSM : 0546 570 0034
E-Mail : info@kosovaegitim.org - Web www.kosovaegitim.org
Makedonya Üniversiteleri Malta Dil Okulları