Duyurular

 

 
Kosova Eğitim Ücretleri

Kosova Eğitim Ücretleri

Kosova Eğitim Ücretleri

Kosova’nın en büyük şehri Priştina olup aynı zaman da en kalabalık şehridir. Aynı zaman da Kosova köklü bir geçmiş sahip olup, tarihi ile de ön plana çıkmaktadır. Ülkemizden Kosova’ya eğitim görmeye giden bir çok öğrencimiz mevcuttur. Bu öğrencilerin Kosova’yı seçmelerindeki nedenler oldukça çoktur.

Üniversite ücretlerinin düşük olması, yaşama maliyetlerinin ekonomik olması ve üniversitelerin sınavsız kayıt almaları, tercih edilmesinde büyük etken rol oynamaktadır. En büyük etken sınavsız kayıt yapması gösterilebilir. Çünkü ülkemizde herhangi bir sınava girip puan veya taban puan almanıza gerek yoktur. Lise mezunu olan herkes Kosova’da bulunan üniversitelere başvuru yapabilir
  ve eğitim alabilirler.

Kosova Priştina üniversitesinde ister Felsefe bölümünde isterseniz, Tıp Anabilim dalında okuyabilirsiniz. Kosova eğitim ücretleri ekonomik olması ve bölüme göre ücret ödenmesi ile de ön plana çıkmaktadır.

Kosova eğitim ücretleri , ülkemize göre çok düşük maliyettedir.

Ülkemizdeki özel üniversitelerin ücretleri cep yakmakta iken Kosova bu yönü ile tercih edilebilir. Kosova’da Türk nüfusun yoğun olması sayesinde , kültürel zorluk çekmez , alışma dönemini hemen aşabilirsiniz.

Ayrıca üniversitelerden mezun olduktan sonra, size verilen diploma sayesinde Avrupa üye ülkelerinde çalışma fırsatı da elde etmiş olursunuz. Kariyeriniz açısından bu önem taşımakla beraber, sizi üst düzey noktalara taşıyabilir ve hedeflediğiniz amaçlara ulaşabilirsiniz.
Kosova eğitim ücretleri bölüm ve eğitim diline göre farklılık göstermektedir. Seçeceğiniz eğitim dili , ücreti belirlediği gibi, sizin eğitim hayatınıza da yön vermektedir. Yabancı diller size zor gelir ilse Türkçe eğitim veren bölümler de bulunmaktadır. Bu bölümleri seçerek yurtdışında eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca Kosova’da yaşam maliyetleri ve konaklama giderleri düşük olduğundan , size rahatlık sağlayacaktır. Hem farklı bir kültüre, hem de yurtdışında okumanın tadına varabilirsiniz.

Yurtdışında okumak sizin kişisel gelişiminize olumlu etki edecek ve kariyerinize olumlu yansıyacaktır. Ayrıca üniversiteyi kazanmak için herhangi bir sınav stresine girmeniz gerekmeden , istediğiniz bölümü okuyabileceksiniz.

Hayalini kurduğunuz tıp bölümünü okuyabilir ve geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. Sizde Kosova ile bilgi sahibi olun ve üniversitelerin size sağladığı kolaylıkları görerek eğitim hayatınıza yön verin.


     Hit : 3150


Kosova Eğitim Danışmanlığı - Kosova Üniversiteleri
İSTANBUL CAD. NO:21 KAT:2 DAİRE 2 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Tel: 0 212 570 00 34 ( Pbx ) GSM : 0546 570 0034
E-Mail : info@kosovaegitim.org - Web www.kosovaegitim.org
Makedonya Üniversiteleri Malta Dil Okulları