Duyurular

 

 
Kosova Eğitim Taban Puanları

Kosova Eğitim Taban Puanları

Kosova Eğitim Taban Puanları

Yurtdışında kaliteli bir eğitim alıp, Avrupa üye ülkelerinde kariyerinize devam etmek ister misiniz. Ülkemizde üniversitelerdeki istediğimiz bölüme girmek için , önce sınava girmemiz ve belirli bir puan almamız gerekir. Bu başarıyı elde etmek için sıkı ve disiplinli çalışmamız gerekir. Buda bir strese neden olacaktır.

Belki de istediğiniz bölümün puanına erişemeyecek ve hayal kırıklığı yaşayacaksınız. Ancak istediğiniz bölümü okuman bir imkanı var. Bu imkan size yurt dışında sunulmaktadır. Hem de ekonomik ücretler karşılığında. Kosova üniversiteleri puansız, sınavsız öğrenci alımı yapmaktadır. Herhangi bir ön şart bulunmamaktadır. Sadece lise mezunu olmanız ve başvuru yapmanız yeterlidir.
İstediğiniz bölümü seçebilir ve öğrenim hayatınıza başlayabilirsiniz.

Kosova eğitim taban puanları olmayışı sizi hayallerinize ulaştıracak, belki de istediğiniz tıp bölümünü okuyup, geleceğin doktoru olabileceksiniz.Kosova üniversitelerinin bir diğer özelliği verdiği eğitimin kaliteli olması ve öğrencilerine bilimsel çalışmalar yaptırmasıdır. Bu sayede verilen eğitim seviyesi Avrupa standartlarına ulaşmaktadır.

Kosova eğitim taban puanları aramaması da ayrı bir avantaj sağlamakla beraber, eğitim hayatınızı bitirdiğiniz zaman size verilen diploma ile Avrupa üye ülkelerinde çalışma fırsatı da bulmuş olacaksınız.

Bu sayede kariyerinizi üst seviyelere taşıyabilir ve geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. Üniversite ücretleri düşük olması da tercih edilmesinde etken rol oynamaktadır

Kosova üniversitesi ücretleri bölüme ve eğitim diline göre farklılık göstermektedir. Diğer ülkeler ile kıyasladığımızda ücret Kosova'da daha düşük olduğu görülmektedir. Bundan dolayı Kosova eğitim taban puanları olmayışını değerlendirip hayalini kurduğunuz üniversiteye kayıt yaptırabilir ve yurtdışında okumanın farklılığını yaşayabilirsiniz.

Yurtdışında okumanın size sağlayacağı bir sürü fayda olacaktır.

Dil öğrenebilir veya dilinizi geliştirebilirsiniz. Farklı kültürden insanlar tanıyabilir , kişisel gelişiminize katkıda sağlayabilirsiniz.

Ayrıca okuyacağınız üniversite de bilimsel tezler hazırlayarak kendinizi gösterebilir ve eğitim kariyerinizi yükseklere taşıyabilirsiniz. Ayrıca Kosova'da yaşam maliyetlerinin düşük olması sonucu, eğitim giderlerinizi karşılamanız daha kolay olacaktır.

Bundan dolayı tercihinizi Kosova üniversitelerinden yana seçmeniz , eğitim hayatınıza daha fazla farklılar katacaktır.            


     Hit : 2456


Kosova Eğitim Danışmanlığı - Kosova Üniversiteleri
İSTANBUL CAD. NO:21 KAT:2 DAİRE 2 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Tel: 0 212 570 00 34 ( Pbx ) GSM : 0546 570 0034
E-Mail : info@kosovaegitim.org - Web www.kosovaegitim.org
Makedonya Üniversiteleri Malta Dil Okulları