Duyurular

 

 
Kosova Eğitim

Kosova Eğitim

Kosova Eğitim

Kosova'da eğitim sistemini 1999 yılında NATO'nun müdahalesiyle birlikte birleşmiş milletlerin belirlediği Kosova standartları oluşturmuştur.

Bunun amacı ise Kosova devletinin ilerleyişine yeni nesil ile katkı sağlanacak olmasıdır. Bu standartların içerisinde belirlenen amaç ve hedeflerden en çok gençlerin yararlanması ve bu yarar öğrencilerin kendilerine yetiştirmeleri ve birçok beceriye  donanıma sahip olmaları her tür fikre ve inanca sahip olan tüm insanlığa karşı saygılı ve hoşgörülü olmaları bu yeni nesilde amaçlanan hedeflerdendir.

Kosova eğitim bu yönü ile farkını ortaya çıkarmaktadır.
Okul öncesi eğitim, ilkokul, alt orta öğretim, üst orta öğretim, lisans ve mastır olmak üzere tüm eğitim aşamalarında, amaçlanan ise demokratik bir sistem oluşumuna katkı sağlamak, farklı ekonomik fırsatlar ve tüm dünyaya nitelikli bir şekilde açılması olarak açıklayabiliriz. Kosova'da başından sonuna kadar eğitim amacını şu şekilde açıklayabiliriz ki Kosova'nın bağımsız güçlü bir devlet olması ve birinci dünya ülkeleri standartlarına uygun hale gelmesi olarak açıklayabiliriz.

Kosova'da eğitim her seviyede verilmekte ve öğrenim gören kişiye Avrupa standartlarına uygun bir şekilde eğitim verilmesi amaçlanmaktadır. Bunun içindir ki eğitimde  göz dolduran birçok üniversite bulunmaktadır.

Kosova'nın hızla ilerleyen bir ülke olduğuna işaret olarak da Kosova'da eğitim almak için dünyanın birçok ülkesinden misafir öğrenci ağırlıyor olması diyebiliriz. 
Kosova eğitim açısından farklı eğitim metotları ile de öğrencilere hizmet vermektedir. 

Kosova'da her geçen gün, genç nüfusun artmasının nedeni Kosova özel üniversitelerin sayısındaki artış olarak görülmektedir. Özel üniversitelerin artması dünyanın birçok yerinden birçok öğrenciye eğitim vermesi anlamına gelmektedir.

Kosova eğitim seviyesinde, üst sıraları hedeflemesi ile de dikkat çekerken, üniversiteler sınavsız kayıt almaktadır. Bu sayede sınav stresi yaşamadan istediğiniz bölümü yurtdışında okuma fırsatı elde edersiniz.

Kosova’da okuyup mezun olduktan sonra da Avrupa ülkelerinde çalışma fırsatı bularak, kariyer basamaklarınızı yükseltebilirsiniz.

Ayrıca Kosova’da eğitim almak maddi açısında ekonomiktir.

Türkiye de bulunan üniversitelerin ücretleri yüksek olması, seçimini zorlaştırmaktadır.

Kosova’da bulunan üniversite ücretleri bölümlere göre değişkenlik göstermekle beraber, ekonomik düzeydedir.
       Hit : 2739


Kosova Eğitim Danışmanlığı - Kosova Üniversiteleri
İSTANBUL CAD. NO:21 KAT:2 DAİRE 2 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Tel: 0 212 570 00 34 ( Pbx ) GSM : 0546 570 0034
E-Mail : info@kosovaegitim.org - Web www.kosovaegitim.org
Makedonya Üniversiteleri Malta Dil Okulları